Wszystkim Kangurom powodzenia!

Już w czwartek 22 kwietnia o godz. 9:00 w Szkole pod Lasem Święto Matematyki, konkurs „Europejski Kangur Matematyczny.”

Nasi uczniowie będą zmagali się z łamigłówkami , problemami logicznymi i nietypowymi „kangurowymi” zadaniami .

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia :)!

W tym roku to już XXX edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur w Polsce, który organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny jest Stowarzyszenie Kangourou Sans Frontières z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.
W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dziękujemy Pani mgr Elżbiecie Maciążek za organizację konkursu w naszej szkole.