Innowacje

Każdy uczeń posiada twórczy potencjał, który można rozwijać!

W naszej szkole realizowane są działania innowacyjne w następujących klasach: 2a, 4a, 4b i 7b.

Innowacja pedagogiczna w klasach: 4a, 4b i 7b

• W Szkole Pod Lasem jest OK!”

Prowadzący: mgr Adrianna Wojtynek i mgr Katarzyna Rataj

Po Co? Aby zwiększyć skuteczność uczenia się poprzez rozwijanie kompetencji takich jak wewnątrzsterowalność, umiejętność samodzielnego uczenia się – planowanie i organizowanie procesu uczenia się, określania celów i kryteriów sukcesów, umiejętność krytycznego myślenia, współpracy.

Jak to robimy? Zamieniamy oceny na informacje zwrotną. Uczeń wie co potrafi, czego nie potrafi i nad czym musi popracować. Pracujemy w grupach. Porozumiewamy się językiem żyrafy.

Nie rywalizujemy – wiemy, że porażka jest kolejnym krokiem do sukcesu.

Jak długo? Innowacja będzie trwała cały rok szkolny

Co już zrobiliśmy 🙂

Co już zrobiliśmy 🙂 – cz. II

Innowacja pedagogiczna w klasach: 1a i 2a

• Zabawy z kodowaniem”

Prowadzący: mgr Malwina Sławek

Po co? Aby podnieść atrakcyjność nauczania umiejętności analizowania danych, porównywania i uogólniania. Innowacja ma na celu stwarzanie warunków do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju poprzez stosowanie różnorodnych ćwiczeń i zabaw z kodowaniem.

Jak to robimy? Pracujemy metodą samodzielnych doświadczeń, zadań do rozwiązania stawianych uczniom przez nauczyciela. Pracujemy grupowo i indywidualnie.

Jak długo? Cały rok szkolny.

Nasze postępy 🙂