Gry i Zabawy z okazji Dnia Makaronu

Reprezentacja klasy VIIIb zdobyła 1 miejsce w Zabrzańskich Zawodach z okazji Dnia Makaronu! Bravo! Bravo! Bravissimo!

Mistrzostwa Zabrza w Badmintonie

Maja Pawelska oraz Wiktoria Starzec zdobyły I miejsce podczas Mistrzostw Zabrza w Badmintonie. Gratulujemy!

„Szekspiriada czyli Konkurs Recytatorski w języku angielskim”.

Uczennica Zuzanna Kęsy zdobyła II miejsce w Szekspiriadzie czyli Konkursie Recytatorskim w języku angielskim. We are the champions! „.

Miejski konkurs matematyczny”.

Uczeń Marcel Grudzień został smokiem podczas Miejskiego konkursu matematycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Gratulujemy!”.

Międzyszkolny Konkurs ” Dla tej co nie zginęła – kartka dla Polski”.

Uczennica Aleksandra Kościuk zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ” Dla tej co nie zginęła – kartka dla Polski”. Serdeczne gratulacje!

Wojewódzki Konkurs Biblijny.

Uczennica Maja Sanocka zajęła 2 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych.W konkursie brało udział 60 uczestników. Maja, wielkie brawa!

Rejonowe zawody w badmintona.

Uczennice Martyna Bajda i Maja Pawelska wywalczyły II miejsce w zawodach w badmintona. Brawo dziewczyny!

Laureaci Miejskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej „Nasza Planeta”.

Uczniowie Marcel Grudzień oraz Łukasz Skowron zostali laureatami Miejskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej „Nasza Planeta”.
Serdecznie gratulujemy!

Laureat w konkursie poetyckim „Autoportret”

Uczeń Maciej Łopuski został laureatem w konkursie poetyckim „Autoportret”. Maciej! Serdeczne Gratulacje!

Nagroda Prezydenta Miasta

Nagrodę Prezydenta Miasta za osiągnięcia sportowe – zdobył mistrz rakiety tenisowej Martyn Pawelski

Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2018

WYRÓŻNIENIA:

Marcel Grudzień

Bartosz Brodowicz

Kamila Pielot

ŚWIETLIK 20108 – XI EDYCJA KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH

WYRÓŻNIENIA:

1. Nawracaj Maciej kl. 1a

2. Łuczak Jakub kl. 3c

3. Tomaszek Radosław kL. 3A

NAGRODY:

1. Grudzień Marcel kl. 7b

2. Skowron Łukasz kl. 7a

NAGRODA GŁÓWNA:

1. Maćkowski Sergiusz kl. 1a

2. Niemczyk Natalia kl. 1a

Konkurs „Choinka z recyklingu” rozstrzygnięty!

Na konkurs zorganizowany przez Koncern FCC Environment CEE wpłynęło 50 przecudnych prac wykonanych przez zabrzańskie dzieci.

Konkurs był przeznaczony dla dzieci z Zabrza, odbywał się w czterech kategoriach wiekowych. Celem konkursu była promocja idei ponownego wykorzystania surowców oraz zachowań proekologicznych. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką choinki z wykorzystaniem różnego rodzaju odpadów m.in. butelek plastikowych, kartonów, puszek, zużytych opakowań itp.

W wyniku głosowania, w poszczególnych kategoriach zwyciężyły:

Klasy I-III – praca zbiorowa klasy IIIB – Szkoła Podstawowa nr 15 im Księdza Jana Dzierżona

Ze względu na dużą kreatywność, jaką wykazały się dzieci,  przyznano również wyróżnienia:

praca zbiorowa – klasa IIA – Szkoła Podstawowa nr 15 im Księdza Jana Dzierżona

praca 2a praca 3b

Dla tej, co nie zginęła – kartka dla Polski

w międzyszkolnym konkursie plastyczno – literackim zdobyła

Zuzanna Kęsy

Finalistki Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Jak moje talenty i kompetencje mogę wykorzystać w przyszłej pracy – to temat tegorocznej edycji konkursu literackiego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Na podium stanęły aż dwie uczennice naszej szkoły:

I miejsce Oliwia Śmigiela

III miejsce Zuzanna Kęsy

z o

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego

Nasza koleżanka Wiktoria Pigulska wpisała się w grono laureatów Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego: Antologia poezji dziecięcej. Konkurs ten wieńczy tomik wierszy z najlepszymi utworami, które w tej edycji recenzował znakomity językoznawca profesor Jerzy Bralczyk. Gratulujemy sukcesu!

wiktoriaant