Wolontariat w Szkole Pod Lasem

Drodzy Uczniowie!
Zachęcamy Was do czynnego udziału w Wolontariacie szkolnym w roku szkolnym 2023/2024.
Wolontariat można realizować np. w świetlicy, podczas zajęć dodatkowych jako pomoc, pomagając paniom woźnym lub panom konserwatorom w drobnych pracach porządkowych , można układać książki w szkolnej czytelni – możliwości jest mnóstwo, to od Was zależy jak będziecie chcieli realizować czas wolontariatu.
Poszukajcie możliwości realizacji godzin – rozmawiając i ustalając szczegóły z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły.  Można również zaangażować się w akcje charytatywne, o których będziemy Was informować.

Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu jest pani Alicja Leśko.

Warunkiem realizowania wolontariatu w SP15 jest pobranie i wydrukowanie karty działań wolontariusza oraz zgody rodziców ze strony www.sp15.zabrze.pl w zakładce Strefa Uczniów. Możecie również o te dokumenty poprosić panią A.Leśko.

Nauczyciele i inni pracownicy szkoły, którym pomagacie w ramach wolontariatu, będą wpisywali zrealizowane godziny. Wypełnioną kartę dostarczacie do pani A.Leśko.

Do końca maja 2024 r – czekamy na wasze wypełnione karty – na tej podstawie będą wydawane zaświadczenia o wolontariacie, a zrealizowane godziny będą wpisywane na świadectwo szkolne.

Jednocześnie ogłaszamy konkurs na LOGO Szkolnego Koła Wolontariatu. Szczegóły konkursu na www.sp15.zabrze.pl w zakładce Strefa Uczniów
Zachęcamy do aktywności wolontariackiej!