Poznajemy Polskę – wycieczka klas IV w Góry Świętokrzyskie

„Poznaj Polskę” – wycieczka w Góry Świętokrzyskie. Uczniowie klas IV pod opieką nauczycieli pani Beaty Bugaj, Alicji Leśko i Iwony Gaweł uczestniczyli w trzydniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. To był wspaniały i intensywny czas!

Uczniowie zobaczyli Muzeum Zegarów, najstarsze w Polsce Archiopactwo oo. Cystersów, cofnęli się w czasie dzięki wizycie w Muzeum Wsi Kieleckiej oraz w Zamku Królewskim w Chęcinach. W Nowej Słupi, na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego zdobyli Łysą Górę i podziwiali charakterystyczny dla tego miejsca rumosz skalny – gołoborze. Dużo atrakcji? To jeszcze nie koniec! 🙂 Czwartoklasiści zwiedzili fantastyczne Muzeum Minerałów i Skamieniałości i już wiedzą jak się szlifuje diamenty! Na koniec wyjazdu spacer po Kielcach i zabawa w Energetycznym Centrum Nauki.

Ależ to był wspaniały wyjazd!

Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz Facebook.