Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego odbył się w naszej szkole finał konkursu promującego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Święto proklamowano podczas 30. Sesji Konferencji UNESCO w 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzykowości, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących. Klasy I-III miały za zadanie wykonanie w dowolnej technice plastycznej plakatu promującego przysłowie „Pracowity jak pszczółka”. W tej konkurencji zwyciężyli uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią panią Joanną Kowolik. Zadania konkursowe dla klas IV-VI pojawiły się na……schodach naszej szkoły już 12 lutego. „Schody wiedzy” wyklejone zostały związkami frazeologicznymi, które szybko utrwalały się w pamięci. Zadania konkursowe dla klas VII-VIII zostały zaszyfrowane w formie kodów QR, które tropili w najniższej części szkoły najstarsi jej uczniowie.

W kategorii uczniów klas IV – VI:

I miejsce – klasa Vc (reprezentanci Konstancja Gburek i Martyna Gnielczyk)

Ex aequo – klasa VIb (reprezentanci  Adam Musioł i Kamila Pielot)

II miejsce – klasa Va (reprezentanci Sonia Monasterska i Amelia Płatek)

W kategorii uczniów klas VII – VIII:

I miejsce – klasa VIIIb (reprezentanci Sophie Kozacka i Franciszek Wojtynek)

Ex aequo – klasa VIIa (reprezentanci Jakub Lis i Maksymilian Jakubowski)

klasa VIIIa (reprezentanci Barbara Pniak i Oliwia Lewandowska)

klasa VIIb (reprezentanci Oliwia Bona i Maja Sanocka)

Dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej zabawy Pani Adriannie Wojtynek, Pani Grażynie Bagińskiej, Pani Iwonie Podobińskiej!