Mediacje Rówieśnicze

Z dumą informujemy, że 11 uczniów ukończyło 20godzinny kurs Mediacji Rówieśniczych zorganizowany dzięki fundacji „Twój Everest”.

Podczas gali na Arenie Zabrze, mediatorzy odebrali certyfikaty z rąk Pani Prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik oraz Pani Katarzyny Stryjek – Prezes Polskiego Centrum Mediacji.

Mediacje Rówieśnicze pozwalają uczniom rozwiązać swoje konflikty z poczuciem osobistego wpływu na bieg zdarzeń i zapadające decyzje. Uczniowie w towarzystwie mediatora będą mogli przedstawić swój punkt widzenia oraz dostaną przestrzeń do wypracowania porozumienia. Mediacje odbywają się przy wspólnym szacunku, są bezstronne oraz poufne. Uczniowie mają pewność, że ich spór nie będzie omawiamy na forum klasy czy szkoły.

Zachęcamy i zapraszamy uczniów, którzy chcą skorzystać z mediacji do sali nr 48 w:

środy : 13:00 – 13:30 (dyżur pełni mgr Anna Kolenda)

czwartki : duża przerwa (dyżur pełnią mgr Alicja Leśko oraz mgr Karolina Bartoszewska)

piątek: duża przerwa (dyżur pełni mgr Małgorzata Łuczak)

Mediatorzy Rówieśniczy