Informacje dla Rodziców Pierwszoklasistów

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice,

wkrótce Państwa Dzieci wkroczą w progi naszej szkoły jako Uczennice i Uczniowie klasy pierwszej.

Wspólnie będziemy spędzać czas w szkole i bardzo chcemy, aby był on dla dzieci czasem pełnym radości z poznawania świata, zdobywania wiadomości i umiejętności. Dzieci będą miały okazję poznać nowych rówieśników, nawiązywać kontakty koleżeńskie, przyjacielskie, dzielić się swoimi doświadczeniami oraz rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

Pragniemy więc Państwa i Dzieci serdecznie przywitać i przekazać kilka ważnych informacji:

1. 4 września uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunem przychodzą na salę gimnastyczną na godzinę 10.30.Na sali odbędzie się uroczyste przywitanie połączone z pasowaniem na ucznia naszej szkoły. Po pasowaniu wychowawcy klas wraz ze swoimi uczniami przejdą do wyznaczonych sal, gdzie dzieci dostaną pamiątkowy dyplom, plan zajęć i podręczniki. Wychowawcy przekażą również kilka niezbędnych, ważnych informacji.

2. Zasady, na których opiera się działalność naszej szkoły zawarte są w najważniejszym dokumencie czyli Statucie Szkoły, który umieszczony jest na stronie internetowej www.sp15.zabrze.pl

3. Kontakt Rodzic-Wychowawca odbywać się będzie głównie poprzez e-dziennik Librus, do którego dotrzeć można m.in. przez stronę internetową szkoły. Dostęp do Librusa otrzymacie Państwo na początku roku szkolnego (po wypełnieniu kart informacyjnych u wychowawców klas).

4. Zalecamy codzienne zaglądanie do e-dziennika.

5. Prosimy, aby przygotować dzieci do pewnych czynności samoobsługowych takich jak:

ubieranie i rozbieranie okrycia wierzchniego, zmiana obuwia, wiązanie sznurówek w butach,

korzystanie z toalety, mycie rąk, przebieranie się w strój gimnastyczny i odwrotnie,

dbałość o porządek wokół siebie (w tornistrze, na ławce, wokół ławki).

6. Uczniowie do szkoły przynoszą swoje drugie śniadania i picie, najlepiej w zamykanej śniadaniówce

(warto pamiętać o owocach i warzywach:-)). Śniadanie spożywane jest podczas przerwy śniadaniowej lub według potrzeb.

7. Każdy uczeń otrzyma szafkę, w której będzie mógł przechowywać podręczniki, ćwiczenia oraz przybory

szkolne.

8. Wszystkie podręczniki i zeszyty należy obłożyć okładkami i podpisać: imię, nazwisko, klasa.

9. Strój na wf należy włożyć do podpisanego worka. Worki będą przechowywane w klasach.

10. Do szkoły ubieramy dziecko w wygodny strój, który umożliwi mu swobodne poruszanie się oraz

korzystanie z toalety. Najlepiej jest ubierać się na „cebulkę”. Będziemy również wychodzić na boisko szkolne w ramach zajęć dydaktycznych oraz przerw.

11. W naszej szkole działa świetlica, która jest czynna od godziny 6:30 do godziny 16:30. Zapisy uczniów do świetlicy odbywają się od 04.09.br. W trakcie trwania świetlicy uczniowie odrabiają zadania, grają w gry planszowe, tworzą prace plastyczne, aktywnie słuchają bajek, bawią się i odpoczywają. Pozostałe szczegółowe informacje dotyczące pracy świetlicy znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce: Strefa Rodziców- Świetlica.

12. Uczniowie mogą w szkole skorzystać z obiadów, przerwa obiadowa jest wyznaczona o godzinie:11:30 –11:50. Szczegóły dotyczące obiadów umieszczone są na stronie internetowej szkoły w zakładce: Strefa Rodziców- Obiady w szkole.

13.W szkole organizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna w postaci różnych zajęć. Do dyspozycji Państwa i Dzieci pozostaje pedagog, psycholog i logopeda szkolny, którzy służą pomocą.

14. W naszej placówce dyżuruje pani pielęgniarka, która dba o stronę medyczną.

15. W przypadku złego samopoczucia ucznia Rodzic jest informowany o tym, i po podpisaniu odpowiednich dokumentów odbiera dziecko ze szkoły.

16. Na początku roku szkolnego uczniowie otrzymują przysługujące im darmowe podręczniki oraz

ćwiczenia. Należy jedynie we własnym zakresie zakupić podręcznik i ćwiczenia do religii(jeśli dziecko będzie uczestniczyło w tych lekcjach). Szczegółowa informacja o podręcznikach znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce: Strefa Rodziców- Podręczniki.

17. Do szkoły dzieci przynoszą w tornistrze tylko potrzebne rzeczy (podręcznik, ćwiczenia, piórnik, śniadaniówka i woda, ewentualnie rzeczy wcześniej zapowiedziane przez nauczyciela). Jeżeli dziecko potrzebuje wsparcia w postaci zabawki przypominającej o bliskich, niech to będzie coś małego, mieszczącego się, a zarazem „pilnującego” tornistra. Nie obciążajmy tornistrów dodatkowymi rzeczami. Pamiętajmy o spakowaniu tornistra wieczorem, rano nie ma na to czasu i możemy o czymś zapomnieć:-)

Czekamy na Państwa Dzieci, by wspólnie rozpocząć nową przygodę i wierzymy, że przy Państwa wsparciu i zaangażowaniu wiele osiągniemy.

Do zobaczenia!

Dyrektor i nauczyciele