Ogólnopolski Tydzień Kariery – konkurs literacki

Takimi informacjami dzielimy się z prawdziwą dumą! :

„Szanowni Państwo,
Dyrektorzy zabrzańskich szkół podstawowych.
W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 33 im. Henryka Jordana w Zabrzu oraz Szkoły Podstawowej Nr 15 im. Ks. Jana Dzierżona w Zabrzu informuję o rozstrzygnięciu konkursu literackiego pod hasłem: „Porywająca historia mojego
sukcesu” organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2018. Decyzją jury (redakcja tygodnika „Nowiny Zabrzańskie”):

I miejsce dla Aleksandry Czyżewskiej (SP Nr 15 im. Ks. J.Dzierżona w Zabrzu) za:
„Opowiadanie o… opowiadaniu. Autorka w bardzo oryginalny i porywający sposób opisała jak akurat jej praca została wysoko oceniona przez nauczycielkę. Historia, którą czyta się „jednym tchem”, Agnieszka potrafi budować napięcie, umiejętnie ubiera emocje w słowa. Opisywany sukces ma przekuć się w formę wydawniczą. Jeśli autorka dalej będzie szlifować swój warsztat i podążać tą drogą, wróżę jej wiele prawdziwych sukcesów. Cieszy, że w wieku 11 lat można tak operować słowem. Brawo!”

II miejsce dla Macieja Łopuskiego (SP Nr 15 im. Ks. J.Dzierżona w Zabrzu) za:
„Krótką opowieść, która bez cienia przesady, mogłaby posłużyć jako filmowa nowela fantasy! Niby surrealistycznie, czasami może nawet abstrakcyjnie, na pozór chaotycznie, a mimo to z pomysłem. Na tyle odważnie, że czytając to właśnie opowiadanie, czekamy z niecierpliwością, gdzie autor zabierze nas w następnym akapicie. Ostro, rezolutnie, czasami groźnie. Ale czasem trzeba złamać reguły, żeby osiągnąć sukces.” (…) ”

Zachęcamy do przeczytania opowiadań Oli i Maćka, którym z całego serducha gratulujemy!

Opowiadania zostały opublikowane w wydaniu Nowin Zabrzańskich w dniu 13.12.2018.