Kolorowy tydzień – Śniadanie daje moc!

W naszej szkole trwa kolorowy tydzień. W ciągu tego tygodnia uczniowie przynoszą do szkoły owoce lub warzywa w wyznaczonych kolorach, które spożywają w trakcie przerwy śniadaniowej. Ponadto wychowankowie wraz z wychowawcą klasy przychodzą ubrani do szkoły w kolorach obowiązujących w danych dniach.
PONIEDZIAŁEK (5 listopada)kolor: pomarańczowy
WTOREK (6 listopada)kolor: żółty
ŚRODA (7 listopada)kolor: zielony
CZWARTEK (8 listopada)kolor: fioletowo- niebieski
PIĄTEK (8 listopada)kolor: biało-czerwony
W celu zwiększenia wśród uczniów świadomości i roli zdrowego odżywiania nasza szkoła włączyła się kolejny raz do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Śniadanie Daje Moc, organizowanej przez  Partnerstwo dla Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka. Głównym jego celem jest edukacja najmłodszych na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie oraz zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.
8 listopada wspólnie z uczniami klas 1-3 , nauczycielami i rodzicami przygotujemy pyszne , kolorowe , zdrowe  śniadanie. Co będziemy jedli i jak się będziemy bawili? Opowiemy później 🙂