Projekt „Pamięć 81”

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego wzięliśmy udział w akcji „Zapal Światło Wolności”. Śpiewaliśmy piosenkę „Mury” J. Kaczmarskiego i paliliśmy światła wolności dla ofiar stanu wojennego – szczegóły akcji tutaj

Przy sali nr 29 można oglądnąć wystawę plakatów upamiętniających 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Szkolny kącik patriotyczno-historyczny wita każdego przy wejściu do szkoły.

Szkoła pod Lasem przystąpiła do udziału w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!” przygotowanym przez Kuratorium Oświaty województwa śląskiego. Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Jadwiga Wiśniewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego i Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego. Koordynatorem działań jest nauczycielka historii i wos-u Elżbieta Kucner.