Dzień Edukacji Narodowej – 14 października

„Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom

Szkoły pod Lasem składamy serdeczne życzenia radości z wykonywanej pracy,

spełnienia obranego celu oraz tego,

aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

W imieniu całej społeczności

Rada Uczniów Szkoły Podstawowej Nr 15

Konkurs „4x naj nauczyciel”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Rada Uczniów przeprowadziła plebiscyt wśród uczniów klas 4 – 6. Głosowanie odbyło się w czterech kategoriach. Poniżej przedstawiamy wyniki:

Najbardziej wymagający nauczyciel:

1. p. Anna Krzyk (matematyka)

2. p. Dorota Trzaska (historia)

3.p. Joanna Bartecka (plastyka, zajęcia techniczne oraz komputerowe)

Najzabawniejszy nauczyciel:

  1. ks. Mariusz Kuźba (religia)
  2. p. Agata Falkiewicz (język angielski)
  3. p. Irena Zaczkowska – Klejkiewicz (muzyka, wf) oraz p. Halina Prędka – Pawłowska (przyroda)

Najbardziej sprawiedliwy nauczyciel:

  1. p. Agata Falkiewicz
  2. p. Halina Prędka – Pawłowska
  3. p. Irena Zaczkowska – Klejkiewicz oraz p. Grażyna Bagińska (j. polski) oraz p. Anna Krzyk

Najlepszy nauczyciel:

  1. p. Irena Zaczkowska – Klejkiewicz
  2. p. Agata Falkiewicz
  3. p. Grażyna Bagińska

Rada Uczniów 2014/2015

22 września odbyły się coroczne wybory do Rady Uczniów, w których brali udział uczniowie z klas 3-6. Tegoroczny skład:

Przewodniczący: Maciej Opałka (kl. 6a)

Zastępca: Klaudia Nawara (kl. 6a)

II zastępca: Magdalena Koncowicz (kl. 6a)

opiekun Rady Uczniów: p. Agata Falkiewicz

WARSZTATY EKOLOGICZNE W CHEŁMIE ŚLĄSKIM

Zdjęcie uczestników warsztatów ekologicznych.

2-3.X.2014 r. Szkoła Podstawowa Nr 15 w Zabrzu

Uczestnicy:

Biela Nikola, Dusza Maciej, Kaluza Zuzanna, Kasprzak Nikola, Latos Martyna, Lis Jakub, Łopuski Maciej, Nogieć Szymon, Paśko Martyna, Pierończyk Marek, Szuraj Rafał, Zblewska Sandra, Walaszczyk Adrianna, Bedliński Jakub, Boroń Patrycja, Borowiec Karolina, Ciuk Dominik, Gołębiewska Kinga, Hentschke Jessica, Karcher Wiktoria, Kostrzewa-Pyrczak Karolina, Kuchta Oliwia, Kuźma Amelia, Maciejczyk Wiktoria, Piworarczyk Karol, Pniak Barbara, Witański Marcin, Ziemlanka Patrycja, Czapla Natalia, Domicz Szymon, Hosumbek Julia, Jastrzębska Julia, Kołodziejczyk Weronika, Lewandowska Oliwia, Majgier Michał, Nawara Jakub, Olszewska Joanna, Opałka Paulina, Pasko Agata, Śmigiela Oliwia, Tomaszewski Mikołaj, Tomaszewski Michał, Wnuk Krzysztof, Zaborniak Nicola, Zblewski Oliwer.

SKARBNIKOWE GODY

„Szkoła pod lasem” świętowała urodziny Zabrza podczas „Skarbnikowych Godów”, które odbyły się 27 września 2014. Impreza odbyła się z okazji 92 rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich.

Gminie wiejskiej Hindenburg nadano prawa miejskie z dniem 1 października 1922.

2014_09_27-11_18_36_02212014_09_27-11_18_57_02222014_09_27-11_19_40_02232014_09_27-11_19_52_02242014_09_27-11_18_15_02202014_09_27-11_17_58_02192014_09_27-11_14_05_02182014_09_27-11_13_56_0217

2014_09_27-11_27_44_0234

Dni Sportu

Podczas Dni Sportu uczniowie wszystkich klas wzięli udział w zespołowych rozgrywkach sportowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, a ostateczne wyniki są następujące: w kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa VI b i tym samym otrzymała tytuł MISTRZA SPORTU oraz puchar przechodni, II miejsce zajęła klasa IV a, natomiast III miejsce – klasa V a.

Dzień Sportu kl. IV-VIMISTRZEM SPORTU  w kategorii klas młodszych została klasa I b, II miejsce zajęła klasa III b, natomiast III miejsce – oddział przedszkolny.

DSCN4601GRATULACJE

Dzień Talentów

Z okazji Dnia Dziecka i w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł” został przeprowadzony konkurs talentów. Utalentowanych uczniów mamy wszystkich tak więc impreza była długa, występów wiele a jury miało bardzo trudne zadanie – wyłonić najlepszych spośród wielu zdolnych.

Najzdolniejsi w swoich kategoriach:

Gra na instrumencie: Mateusz Czapla (kl. IVb) oraz Klaudia Nawara (kl. V)

Wyróżnieni: Natalia Czapla, Natalia Jezusek, Szymon Domicz, Marysia Rorot, Marysia Trzaska, Hugo Pustułka, Sandra Krynicka, Ola Pasek i Agata Chodyra.

Śpiew: Aleksandra Rozmus (kl. V), Natalia Guzy (kl. V)

Wyróżnieni: Ewa Olejnik, Łukasz Skowron

Sport: Julia Kasperek i Paweł Hetman (kl. VIb)

Wyróżnienie: dziewczyny z klasy VI b

Talent teatralny: Mikołaj Tomaszewski (kl. IIa), Marysia Rorot (kl. IVa)

Wyróżnieni: Szymon Łupina i Wiktor i Remik Kołodziej (kl. 0), Oliwia Nierwińska (kl. V)

Łamigłówki: Marcel Grudzień (kl. IIIb)

Wyróżnieni: Agata Milas, Michał Majgier, Julia Siwiec, Filip Głowa.

Talent plastyczny: Oliwia Śmigiela (kl. IIa), Paulina Woźniak (kl. VIa)

Wyróżnieni: Jessica Hentschke, Asia Olszewska, Paweł Szadkowski, Marek Pierończyk, Nina Jędrzejewska, Pauina Curyl, Mikołaj Pavino, Zuzia Gogolin, Marta Soćko, Martyna Walasek, Mateusz Pondo.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy!